2. LATAWISKO

Odcinek drugi o tytule „Latawisko” opowiada o wyprawie artystów teatru do dalekiej Rosji na gościnne występy. Miejscem akcji jest samolot linii lotniczych Barakah Airlines, a w nim turbulencje, zarówno te, które spotkacie w innych Airlines, jak i towarzysko-kulturowe. Czy dolecą? Czy polecą? Czy w ogóle wystartują?

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru BARAKAH komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł kabaretu został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like
reżyseria: Ana Nowicka
muzyka: Daniel Malchar
obsada: Lidia Bogaczówna, Agnieszka Judycka, Karolina Kazoń, Monika Kufel, Martyna Krzysztofik, Ana Nowicka, Ewelina Przybyła, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek, Marcin Kuźmiński, Rafał Szumera
muzyka na żywo: Daniel Malchar, Kamil Malchar, Karol Kossakowski, Magda Brudzińska

Data premiery: 13 IV 2015
Czas trwania: 60 min.

Zdjęcia

foto by Kubic

Filmy

Plakat

myszy latawisko