3. WYBOROWO

Odcinek trzeci kabaretu, „Wyborowo” poświęcony jest wyborom prezydenckim. Twórcy zabawiają się z widzami w political fiction. Dwójka bohaterów, Małgorzata Korniszon i Wacław Jełop ubiegają się o najwyższy urząd w państwie. Przez chwilę Teatr Barakah zamienia się w wielką machinę wyborczą. Organizuje wybory podziemne, które relacjonuje konspiracyjna wyborcza telewizja, a wejście tylko na hasło! Otto von Bismarck powiedział kiedyś, że ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę. Wprawdzie widzowie nie zobaczą kiełbasy, ale na robienie polityki pozwoli się im spojrzeć od kuchni.

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru BARAKAH komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł kabaretu został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like
reżyseria: Ana Nowicka
muzyka: Daniel Malchar
obsada: Lidia Bogaczówna, Agnieszka Judycka, Karolina Kazoń, Monika Kufel, Martyna Krzysztofik, Ana Nowicka, Ewelina Przybyła, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek, Marcin Kuźmiński, Rafał Szumera
muzyka na żywoc: Daniel Malchar, Kamil Malchar, Karol Kossakowski, Magda Brudzińska

Data trwania: 16 V 2015
Czas trwania: 60 min.

Zdjęcia

foto by Kubic

Filmy

Plakat

MYSZY WYBOROWO