Dramatorium

LITERATURA & MUZYKA
(i granica polsko-ukraińska)

Dramatorium to inscenizowane czytanie literatury. Czytają znani krakowscy aktorzy, z głośników leci muzyka, a na ścianach szaleją specjalnie przygotowane found footage.

Dramatorium to podróż po salach Barakah w poszukiwaniu dźwięków, oddalonych od realizmu filmów oraz najszczerszej, pochodzącej spod piór i maszyn szaleńców nie z tej ziemi przyziemnej literatury (opowiadania, fragmenty powieści, dzienniki, poezja i słowne gierki!).

Dramatorium to słuchanie, czytanie, oglądanie, przeżywanie i przeżuwanie w miejscu, gdzie teatr spotyka się z barem, gdzie można odbierać sztukę i pić alkohol, tworzyć sztukę i palić papierosy.

W styczniu na Dramatorium powtórzymy performatywne, inscenizowane czytanie powieści Konrada Janczury „Przemytnicy”, bo mówiliście, że było świetne i bo Ziemowit Szczerek napisał o tej książce: „…to książka o Podkarpaciu, jakiej wcześniej nie było. Bo kto wie, czy wcześniej w ogóle było takie Podkarpacie. Odwieczne pogranicze zamieniło się w granicę, za którą mieszkają demony. Którymi łatwo straszyć i na które łatwo zrzucić to, co się samemu ma za uszami. Janczura pisze przejrzyście, prosto i mocno. I przekonująco”, a poza tym wielu widziało „Watahę”, więc teraz czas zerknąć na sprawę od drugiej strony.

Po i w trakcie Dramatorium zapraszamy do baru.

PRZYGOTOWANIE: Anna Wyrwik
AKTORZY: Kinga Kowalska, Szymon Grzybek, Bartłomiej Kwiatkowski, Marcel Wiercichowski

DATA: 11 I 2018 [czwartek] START: 21:00
WSTĘP WOLNY

Teatr Barakah - Dramatorium 1 [173] (.grafika)