Dramatorium

LITERATURA & MUZYKA
(i granica polsko-ukraińska)

Dramatorium to inscenizowane czytanie literatury. Czytają znani krakowscy aktorzy, z głośników leci muzyka, a na ścianach szaleją specjalnie przygotowane found footage.

Dramatorium to podróż po salach Barakah w poszukiwaniu dźwięków, oddalonych od realizmu filmów oraz najszczerszej, pochodzącej spod piór i maszyn szaleńców nie z tej ziemi przyziemnej literatury (opowiadania, fragmenty powieści, dzienniki, poezja i słowne gierki!).

Dramatorium to słuchanie, czytanie, oglądanie, przeżywanie i przeżuwanie w miejscu, gdzie teatr spotyka się z barem, gdzie można odbierać sztukę i pić alkohol, tworzyć sztukę i palić papierosy.

We październiku Dramatorium powstanie we współpracy z Wydawnictwem Ha!art i będzie performatywnym, inscenizowanym czytaniem powieści Konrada Janczury „Przemytnicy”, o której Ziemowit Szczerek napisał: „…to książka o Podkarpaciu, jakiej wcześniej nie było. Bo kto wie, czy wcześniej w ogóle było takie Podkarpacie. Odwieczne pogranicze zamieniło się w granicę, za którą mieszkają demony. Którymi łatwo straszyć i na które łatwo zrzucić to, co się samemu ma za uszami. Janczura pisze przejrzyście, prosto i mocno. I przekonująco”.

Po Dramatorium zapraszamy na spotkanie z autorem.

PRZYGOTOWANIE: Magdalena Bażela + Anna Wyrwik
AKTORZY: Kinga Kowalska, Szymon Grzybek, Bartłomiej Kwiatkowski, Marcel Wiercichowski

DATA: 19 X 2017 [czwartek] START: 20:00
WSTĘP WOLNY