Inni ludzie

Kup bilety | 27.03.2020Kup bilety | 28.03.2020Kup bilety | 16.04.2020Kup bilety | 17.04.2020

Przedstawienie oparte na fragmentach ,,Innych ludzi”, powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

autor: Dorota Masłowska
reżyseria: Maciej Gorczyński
muzyka: CUKRY i Piotr Korzeniak
scenografia: Iwona Bandzarewicz
choreografia: Piotr Mateusz Wach
obsada: Monika Kufel, Ana Nowicka, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński oraz zespół Cukry w składzie: Lena Witkowska, Karolina Głogowska, Agnieszka Kocińska

Czas trwania:

Partner Fundacja PZU
pzu-fundacja

Spektakl powstaje w koprodukcji z Fundacją „Serca Bicie”

images

Partner Radio Kraków

 

Plakat

Teatr Barakah - Inni ludzie (