Inni ludzie

Kup bilety | 24.10.2020Kup bilety | 25.10.2020
Przedstawienie oparte na fragmentach ,,Innych ludzi”, powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

autor: Dorota Masłowska
reżyseria: Maciej Gorczyński
muzyka: CUKRY i Piotr Korzeniak
 scenografia, kostiumy, video/trailer: Iwona Bandzarewicz
choreografia: Piotr Mateusz Wach
obsada: Monika Kufel, Ana Nowicka, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński oraz zespół Cukry w składzie: Lena Witkowska, Agnieszka Kocińska

Czas trwania: 90 minut
Data premiery: 10 lipca 2020

Zdjęcia

fot. Iwona Bandzarewicz (plener)

fot. Iwona Bandzarewicz (próby)

fot. Piotr Kubic (spektakl)

fot. Iwona Bandzarewicz (spektakl)

Recenzje

Plakat

Filmy