7. DŻOJSTIK ZAGŁADY!

Będzie to połączenie szpiegowskiej farsy i tajemniczej podróży w osobliwe realia psychiki szaleńca opętanego władzą i swoimi własnymi słabościami. Poza widowiskowością, zwariowanym tempem, muzyką i salwami śmiechu, czeka Was również okazja do refleksji nad współczesną relacją pomiędzy obywatelem i rządzącymi. W onirycznej, komediowej materii ujrzycie zniekształcone odbicie współczesności, w której zręczne oko bez problemu odnajdzie pierwowzory… Jak uratować Polskę? Czy światem rządzą siły, o których nie wiemy? Czy kobiety lecą tylko na wysoko postawionych? Czy, żeby się wspiąć, trzeba coś zdjąć? A przede wszystkim: co zrobić, żeby nie musieć żyć w ciekawych czasach? – Na te i więcej pytań odpowiada najnowsza produkcja Teatru Barakah.

Noce Waniliowych Myszy w kolejnym, siódmym odcinku nadal za nic mają sobie wszelkie tabu i poprawności, a wszystko po to, by skomentować otaczającą nas rzeczywistość i natrzeć uszu tym, którzy chcą odebrać nam Krainę Szczęścia. Przygotujcie się na bitwę naszych czasów! – Odcinek siódmy nosi tytuł „Dżojstik Zagłady!”.

autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like
reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka
kostiumy: Monika Kufel
multimedia: Popesz Lange
muzyka: Renata Przemyk
Obsada: Lidia Bogaczówna, Magda Brudzińska, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Piotr Franasowicz /Śmiałek, Szymon Grzybek, Bartosz Kwiatkowski, Grzegorz Kliś / Marcel Wiercichowski, Sebastian Oberc, Paweł Plewa
opracowanie muzyczne i wykonanie: Magda Brudzińska, Piotr Południak, Mateusz Krystia

Data premiery: 07 X 2016
Czas trwania: 80 min.

Zdjęcia

Recenzje

Nagrody

III miejsce w konkursie Krakowskie Złote Maski na najpopularniejszy spektakl Krakowa (2017)

Plakat

teatr-barakah-nwm-7-dzojstik-zaglady_plakat