Spektakle Archiwalne

Statek dla lalek
W symbolice statek/okręt posiada wiele znaczeń. Podróż, człowieczy los, kobieta, pragnienie uwolnienia się od krępujących norm… Wszystko to znajdziemy w spektaklu na podstawie sztuki Mileny Marković. „Statek dla lalek” to wędrówka dziewczynki-dziewczyny-kobiety po kolejnych etapach życia. Dziewczynka jest molestowana, dziewczyna ucieka z domu, kobieta pragnie miłości, ale napotyka na twardą rzeczywistość, kolejny i kolejny raz. Spektakl ten to również studium życia kobiety-artystki, jej ucieczki w świat fantazji, alkoholu i autodestrukcji.
Sąsiedzi
Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, kiedy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii…
szafa foto dorota czarnecka Szafa
Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą spektakl, który zapoczątkował działalność Teatru BARAKAH. Monodram – krzyk w temacie holokaustu, ale i uniwersalniej – samotności, będący kompilacją kilku utworów, które spaja pędząca na śmierć „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
P9020035 z napisem Cin
Spektakl prowadzący widza przez kryminalną zagadkę, kryjący pod płaszczyzną współczesnej intrygi wartości biblijne. Nie daje odpowiedzi, lecz zadaje kolejne pytania, tak że do końca nie wiadomo, co wykluje się z kokonu ukrytego w głębi sceny – motyl czy modliszka?
Damska Toaleta - foto dorota czarnecka Damska toaleta
Poprzez bohaterki, kobiety, baby, dziewczyny i mężczyzn paradujących w kobiecych fatałaszkach, reprezentantki współczesnego społeczeństwa, poukładane żony, szukające sponsorów ladacznice, grzeczne córki, narkomanki, troskliwe matki i egoistki traktujące ciążę jak chorobę, którą leczy się aborcją, spektakl stawia pytanie o kobiecość właśnie.
Klinika Dobrej Śmierci - foto dorota czarnecka Klinika dobrej śmierci
Spektakl traktujący o temacie eutanazji, który czyni z widzów pacjentów kliniki, „w której lekko i przyjemnie zdejmujemy z ludzi bagaż życia”.
Untitled Nosferatu – symfonia grozy
Ponura projekcja multimedialna z przestrzenną muzyką oraz z wykreowanymi, synchronicznymi efektami wykonywanymi na żywo przez zespół Cinema Paradiso do filmu „Nosferatu – symfonia grozy” F.W. Murnaua z 1922 roku.
kłamczucha foto katarzyna gałek Kłamczucha
Klasyczny thriller, którego akcja dzieje się w policyjnej sali przesłuchań, gdzie kobieta postanawia przyznać się do zbrodni, ale w jej zeznaniach jest wiele niedomówień. Odpowiedź na pytanie, czy kłamie, pozostawiona jest widzom.
 tajemnicza_kamila Tajemnicza Kamila
Debiut absolwentów PWST w ramach Sceny Eksperymentalnej Teatru BARAKAH. Spektakl będący protest songiem, zabawą z konwencją sceniczną oraz językową, jak również próbą rozliczenia się ze sprawami, które nikomu nie dają spokoju.
Teatr_BARAKAH - Hotel Kijów_20. fot.Katarzyna Załęcka Hotel Kijów
Debiut absolwentów PWST w ramach Sceny Eksperymentalnej Teatru BARAKAH. Kompilacja tekstów ukraińskich pisarzy spajająca się w opowieść o ukraińskich twórcach, którzy zaproszeni do hotelu – domu pracy twórczej w podziemiach Kijowa przez tajemniczego mecenasa, muszą zmierzyć się z tym, co oznacza wolność i potrzeba tworzenia.