7 prób zachowania poczytalności
Tak w zasadzie to życie jest trudne. Odnajdywanie kolejnych metod zachowania poczytalności nie jest dla mnie powodem do świętowania – przez ich poznanie uświadomiłem sobie, że gdy życie jest łatwe, to coś jest nie tak.
Czemu im ludzie stają się starsi, tym bardziej obawiają się marzyć? Przecież prawem człowieka jest czerpanie przyjemności z życia. Czy wobec marzeń, tak jak wobec ludzi, stosuje się oczekiwania? A gdy nie są one spełniane, to ma się ich dość? Myślę, że jestem przygotowany na rozczarowanie – to, że coś się nie udaje, jest naturalną koleją losu, ale mimo wszystko to tak frustruje: znowu źle się czuję, nie chcę rozmawiać z ludźmi, moim jedynym marzeniem jest cichy komfort samotności. Czasem jednak myślę, brnąc przez codzienność, że nareszcie znalazłem swoją kotwicę – legendarne światełko w tunelu…
To światło mnie uzdrawia, czy po prostu oślepia?
Wystawa „7 prób zachowania poczytalności” to 7 obiektów, które są zarówno eksploracją mojej fizyczności, jak i psychiki. Te 7 obiektów, na których odbiłem części swojego ciała, opowiada ironiczną historię o próbie podjęcia się marzeń, które okazuje się, że dają mi jedynie efemeryczną iluzję szczęścia lub komfortu.
A przecież siódemka to cyfra szczęścia…
Autor wystawy: Kamil Tłuszcz
