Arbuz Dust

Arbuz Dust powstał pod koniec 2017 roku w Krakowie, założony przez Szkota Briana Wooda. Grają dziwne rzeczy na dziwnych instrumentach. Mówią o nich, że są zbyt folkowi na festiwale punkrockowe i zbyt punkrockowi na festiwale folkowe. W ich utworach znajdziecie inspiracje klasyką rocka, punku, czy szkockim folkiem, ale podane w nietypowej oprawie etnicznych instrumentów z najróżniejszych regionów świata. Jest tam sporo dark country, trochę post-rockowej alternatywy, trochę world music, a trochę surowego gitarowego grania. Tak jakby zrobić potrawkę z Led Zeppelin i Leonarda Cohena i doprawić to Żywiołakiem. A potem wywrócić garnek i na niego splunąć… 😉

Oprócz klasycznych instrumentów: gitary, pianina czy harmonijki możecie tam usłyszeć takie dziwactwa jak erhu, cajon, u-bass, czy guiro, co w wolnym tłumaczeniu dokonanym przez ich słuchaczy przedstawia się jako: „chińskie skrzypce”, „skrzynka”, „bassolele” i „żaba”.

Ich utwory są głośne, szybkie i energiczne, gdy opowiadają o hulaszczym życiu, gwałtownych emocjach, zdradach i okrucieństwie. Ale między nimi trafiają się magnetyczne ballady, gdzie głównym tematem stają się miłość i strata. Wszystko ekstremalnie smutne, ale grane z zawadiackimi uśmiechami na ustach i wielką energią. Nie jest to muzyka dla każdego, ale też nikogo nie zostawiają obojętnym – albo ich pokochasz, albo uciekniesz w popłochu.

W 2020 wydali debiutancki krążek „Never trust a monkey”. 15 marca 2024 odbędzie się premiera ich drugiego albumu „Dark Countries”. Można ich czasem usłyszeć na antenie Radia Kraków.

Arbuz Dust | Facebook | YouTube

 

Skip to content