Bez i Nadzieja

Twórczość Bzu i Nadziei z Orkiestrą to subtelna mieszanka muzycznych smaków i faktur. Znajdziesz w niej miks delikatnej indie rockowej muzyki w klimacie Warpaint z bajkowymi, operującymi w nieoczywistych harmoniach partiami sekcji dętej. To organiczne, nasycone autentyczną zajawką wspólne granie piosenek o dużym ładunku emocji: ciepły smutek, akceptacja, lęk, zachwyt, zauroczenie. Melancholia i magia, delikatność i moc.

Bez i Nadzieja z Orkiestrą zapraszały słuchaczy i słuchaczki, podbijając serca publiczności na koncertach w 2023 roku. Dziś ansaml zaprasza do Teatru Barakah, gdzie gości ponownie. Podczas tego koncertu na krótko wydostanie się na powierzchnię duch twórczości The Microphones, Maher Shalal Hash Baz, Reiko Kudo, Fievel is Glauque, Black Country, New Road.

Zespół wydaje w połowie maja 2024 r. debiutancki album pt. “Kamień z serca”, który będzie dostępny po koncercie w formie CD.

Bez i Nadzieja z Orkiestrą to owoc współpracy warszawskich songwriterek Agnieszki Kocińskiej (wokal, ukulele) i Kasi Kalinowskiej (gitara elektryczna, wokal), występujących wspólnie jako Bez i Nadzieja, które powołały do życia oryginalny zespół zwany Orkiestrą.

W skład Orkiestry wchodzą Maciek Pepłoński (bas, akordeon, aranżacje dla Orkiestry – na co dzień grający w hage-o), sekcja dęta wywodząca się w Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej: Baśka Wajnchold (sakshorn tenorowy), Iwona Pawlak/Jędrzej Weber (sakshorn altowy, tuba), Mikołaj Janowski (trąbka) i perkusista Filip Rak.

Obejrzyj posłuchaj tutaj

Skip to content