Bez i Nadzieja

Bez i Nadzieja to warszawski duet songwriterski, który tworzą Agnieszka Kocińska i Kasia Kalinowska. Ich utwory to minimalistyczne kompozycje oparte o gitarę elektryczną z ekspresyjnymi liniami wokalnymi, poetyckimi tekstami i poruszającymi melodiami. W 2021 r. Bez i Nadzieja wydały singiel “Malinowy Chrust” i rozpoczęły pracę nad materiałem z orkiestrą.

W 2021 r. artystki zaprosiły do współpracy aranżera Macieja Pepłońskiego (hage-o), który skomponował partie dla instrumentów dętych do utworów. Następnie Kasia i Agnieszka zaangażowały muzyków i muzyczkę z Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej: Jędrzeja Webera (tuba, sakshorn altowy), Barbarę Wajnchold (sakshorn tenorowy) i Mikołaja Janowskiego (trąbka). Do projektu dołączył też perkusista Filip Rak. Tak właśnie powstał skład Bez i Nadzieja z Orkiestrą.

Bez i Nadzieja z Orkiestrą to nieszablonowe piosenki po polsku. Pisane całym spektrum emocji, zanurzonych w szmerze mrocznego jeziora, zapachu kwitnącego bzu, dźwięku szczekania psa i pękania szkła. Utwory Bzu i Nadziei z Orkiestrą łączą mocne ekspresyjne linie wokalne, undergroundowe brzmienie gitary oraz pełne kolorów partie sekcji dętej.

Facebook

Instagram

YouTube

Patronite

Skip to content