UWAGA! Strefa LGBT / Debata II – „Rodzice LGBTIQ”

 

Jest do druga debata z cyklu siedmiu, które odbędą się w ramach projektu UWAGA! Strefa LGBT. Tematy pozostałych to: sytuacja prawna osób LGBTIQ w Polsce; LGBTIQ na prowincji; LGBTIQ a kościół;  sztuka LGBT; drag queens; przeciwdziałanie homofobii.

Eksperci:

Kosma Kołodziej – doktor nauk o zdrowiu, ratownik medyczny, elektroradiolog. Obecnie student socjologii i pielęgniarstwa. Wykładowca naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Jego praca naukowa dotyczy problemu wykluczenia grup mniejszościowych w Polsce, jego przyczyn oraz wpływu na jakość życia i zdrowia jednostek. Jest autorem kilkunastu publikacji w tym na temat osób ze społeczności LGBTQ+. Od 2016 roku bada młodzież LGBTQ+ pod względem występowania częstości myśli i prób samobójczych. Jest wiceprzewodniczącym Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania oraz współorganizatorem bydgoskiej odsłony Festiwalu Filmowego LGBT. Współpracuje z miastem partnerskim Mannheim w celu wymiany dobrych praktyk w zabezpieczeniu praw osób LGBTQ+ w Bydgoszczy.

Ewa Stoecker – psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka równościowa i tęczowa mama.

Krzysztof Kościółek – certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz European Association for Gestalt Therapy, seksuolog, nauczyciel zawodu psychoterapeuty. Prowadzi i pracuje w Centrum Psychoterapii PRZESTWORZA w Krakowie, które zostało stworzone dla osób LGBTQ+. Specjalizuje się w pracy z osobami LGBTQ+, zarówno tymi, które właśnie odkryły swoją tożsamość (seksualną jak i płciową) i mają trudności w jej akceptacji, jak i tymi, które doświadczają problemów w relacjach czy sferze seksualnej. Pracuje z osobami transpłciowymi oraz niebinarnymi. Podchodzi z szacunkiem do swobodnej ekspresji różnorodności płciowej, seksualnej i relacyjnej.

Monika Czajka – prawniczka, sędzia orzekająca w sprawach rodzinnych, członkini Stowarzyszenia Sędziów Themis i Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia, zaangażowana w prace Stowarzyszenia My Rodzice i grup wspierających osoby LGBTQ+, tęczowa mama.

Skip to content