Fraktale

 

Krakowski kwartet grający muzykę eksperymentalną, łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu i muzyki świata. Minimalizm w połączeniu ze swobodą improwizacji stwarza idealną przestrzeń dla różnorodności i ciągłych poszukiwań. Pod koniec 2018 roku wydali swój drugi album studyjny – „II”, a w maju 2019 wygrali Grand Prix na Jazz in The Parc w Cluj-Napoca, Rumunia.

SKŁAD: Filip Franczak – gitara/bas Michał Naróg – perkusja Bartłomiej Szumilas – saksofon tenorowy Oskar Cenkier – pianino

Napisali o nich:

„Bez zbędnego dramatyzowania i koloryzowania powiem, że krakowski Fraktale to jedna z najświetniejszych rzeczy zaserwowanych przez rodzimą scenę, jaka przewinęła się przez mój odtwarzacz w roku 2018”. (Grzegorz Bryk, magazyngitarzysta.pl)

„Propozycja kwartetu wymyka się wszelkim klasyfikacjom, bo dawno nikt nie przedstawił tak odlotowego free jazzu”. (Maciek Saskowski, jazzsoul.pl)

To naprawdę muzyka ponad podziałami, wymykająca się etykietom i śmiało spoglądająca w przyszłość. Fraktale wypełniają bezsprzecznie lukę na polskim rynku muzyki nie tyle jazzowej, co jedynie opartej na jazzowym instrumentarium i jazzowych strukturach. Treść tej muzyki daleko jednak wykracza poza klasyfikacje gatunkowe, co być może czyni ją tak wyjątkową. Fraktale – ten zespół to naprawdę pozycja z gatunku obowiązkowych”. (Jędrzej Janicki, JazzPress

„Fraktale to krakowski kwartet, który na drugiej płycie “II” stworzył własną muzyczną tożsamość, wymykającą się określonemu pojmowaniu muzyki”. (Łukasz Dębowski, polskaplyta-polskamuzyka.pl)

LINKI:
Bandcamp
Spotify
Facebook

Po koncercie zapraszamy na Open Jam Session do ArtCafe Barakah!

 

 

Skip to content