Oskar Mir / Milito [support: JØN]

 

Dwaj zaprzyjaźnieni wokaliści – każdy z nich pisze własne piosenki i ma swój solowy projekt. Podróżują i występują jednak razem, dając tzw. koncerty łączone, podczas których romantyczne techno Oskara przeplata się z piosenkami Milita w stylu art popu. 

Dla pierwszego muza to katharsis, dla drugiego – celebracja, bo obaj ekstatycznie podchodzą do rzeczywistości, tej widocznej i tej ukrytej. Ich koncerty są jak rytuały, podczas których opiewają wrażliwość i wynikającą z niej bezkompromisowość.

Skład: Oskar Mil, Milito

„Robię  muzę, aby pomóc ci zaufać męskiej wrażliwości”. (Milito)

„Swoją muzyką pomagam ci odkryć drzemiące w twoim wewnętrznym świecie nieskończone pokłady entuzjazmu i werwy”. (Oskar Mir)

LINKI:

Oskar Mir:
Instagram
Facebook

Milito:
Instagram
Facebook

support: JØN (UA)

Jøn to multiinstrumentalista i producent z Ukrainy tworzący muzykę z pogranicza rocka, bluesa i hip hopu. Uważa, że muzyka jest swoistą mową wibracji, a emocje przeżywane w trakcie jej pisania czy wykonywania są ważniejsze niż sama forma, dlatego skupia się bardziej na eksperymentowaniu niż konkretnych brzmieniach czy stylach. W większości utworów Jøn mówi o miłości, są jednak takie, w których dzieli się swoim postrzeganiem świata i społeczeństwa. Do tej pory ukazały się dwie EP-ki Jøna: „Sindrom mitcja” po ukraińsku (pol. syndrom artysty) i „Faith” po angielsku. Muzyk, mieszka i tworzy w Krakowie.