Skytruck + Bażant

 

Podniebny rock’and’roll – zespół Skytruck to nietuzinkowa grupa muzyków, którzy pragną by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej. W swoich utworach zawarli mnóstwo mocnych riffów, tekstów bez tematów tabu, nawiązań do klasyki rocka, a także nowoczesnych brzmień. Piosenki Skytruck pobudzają słuchacza do ciekawych przemyśleń, w sprawny sposób łącząc przebojowość i rockowy charakter.

Rok 2020, pomimo światowej pandemii, zakończył się dla zespołu kilkoma sukcesami. Latem ukazała się debiutancka EP-ka „Środek Ciężkości” wraz z klipem promującym do utworu „Zwierzak”. Zespół dzięki głosom publiczności zakwalifikował się do finału Antyfestu Antyradia, a Radio Wnet w zestawieniu najlepszych mini albumów roku 2020 tę EP-kę umieściło na 3. miejscu. Magazyn „TerazRock” oprócz opublikowania bardzo pochlebnej recenzji debiutanckiej płyty, umieścił Skytruck w zestawieniu „Nadzieja tu” roku 2020. Ostatnio zespół skończył pracę nad długogrającą płytą pt. “Lot na Marsa” i ma nadzieję zaprezentować ją publiczności wiosną 2022 roku.

SKŁAD:
Tomek Boruch – Gitary, wokal wspomagający
Jakub Szulc – Gitary, wokal wspomagający
Przemek Mike Pajdak – wokal główny
Mateusz Śliwa – Bas, wokal wspomagający
Konrad Kubalski – Perkusja, wokal wspomagający

LINKI:
strona www
Facebook
Instagram

Zespół Bażant i Inne Ptaki to biały kruk na rockowej scenie Krakowa. Gwiazdy woliery Wyniku Współpracy. Drapieżniki, które na nowych słuchaczy polują po zmroku. W ich gnieździe pełno jest historii o mniej lub bardziej udanych tokach, za to często-gęsto wylęgają się potem z nich hity, jak chociażby “Znicz” wysiadujący przez ponad rok czołowe miejsca na Lubliście, czyli liście przebojów Radia Lublin.

Jedno co jest pewne: ich muzyka po nikim nie spływa jak po kaczce!

SKŁAD:
Bażant – gitara, wokal, instrumenty klawiszowe
Mateusz “Mejdej” Madej – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Lipski – bas Paulina Szpon
Michał “Gumiak” Juszczak – perkusja

LINKI:
Facebook
Instagram
YouTube
Bandcamp
Spotify