Live Wire Vol. 1: Luiz de Oliveira Blues Trio + Smingus

Imiennikiem tego nowego, wybuchowego tria jest Luiz de Oliveira, brazylijsko-polski, oldschoolowy bluesowy rewolwerowiec. To bardzo klasyczny gitarzysta, który otwarcie przyjmuje wpływy z innych gatunków muzyki, którą otacza się od lat, tworząc barwny i bogaty gobelin dźwięków. Ekspresja, wytrzymałość i świadomość Wojtka Świtalskiego na perkusji oraz elegancja i pogoda ducha multiinstrumentalisty z RPA Ethana Smitha na basie sprawiają, że w powietrzu jest napięcie, ale z przerwami, rozkwita, gdy trzeba. Tych dwóch doświadczonych sidemanów doskonale podkreśla ekstrawagancję i widowiskowość Luiza. Trio honoruje bluesową tradycję, jednocześnie burząc ją i wkraczając na nowy grunt swoim bezkompromisowym i energetycznym brzmieniem.

SKŁAD: gitara – Luiz de Oliveira, bębny – Wojtek Świtalski, bas – Ethan Smith

LINKI:
Krakowmusic

Polsko-amerykańsko-brytyjski Smingus to ludzie z różnych stron świata, którzy już od ponad dekady rozwijają swój własny styl, nie dając się podporządkować żadnemu gatunkowi. Ich ostatnie płyta „Black Diamonds” bogatym i różnorodnym brzmieniem pokazuje muzyczną dojrzałość zespołu. Przenikające się linie melodyczne i zmienną dynamikę utworów wypełnia głos lidera grupy, wprowadzając słuchacza w transowy stan nostalgii.

SKŁAD: gitara/wokal – David Molus, gitara – Tomek Zapała, klawisze/wokal – Thymn Chase, bębny – Jarek Wyka, bas – Krys Bodzon

LINKI:
Facebook
Bandcamp

Skip to content