Syndrom Hamleta – pokaz filmu w ramach 21. Festiwalu WATCH DOCS

„Syndrom Hamleta” – projekcja przedfestiwalowa w ramach 21. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

21. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie w Krakowie oraz Teatr BARAKAH zapraszają na projekcję filmu „Syndrom Hamleta” (85′, 2022, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski). To jeden z najgłośniejszych polskich filmów dokumentalnych tego roku. Film opowiada historię pięciorga młodych osób z Ukrainy, dla których trwająca od 2014 roku wojna stała się codziennością. Twórczyni i twórca filmu konfrontują postawy i doświadczenia, zadają trudne pytania o granice poświęcenia. Jednym z bohaterów jest Rodion, który uciekł z ogarniętego konfliktem Donbasu i jako osoba LGBT+ zmaga się z rosnącą homofobią w porewolucyjnej Ukrainie.
Zdobywca wielu nagród w tym Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym i dwóch prestiżowych nagród na festiwalu w Locarno: Grand Prix Semaine de la critique oraz Independent Critics Award „Boccalino d’Oro” dla najlepszego filmu dokumentalnego. To także zwycięski film 22. MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie!

Wstęp na seans jest bezpłatny. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności.

Język oryginału: ukraiński
Napisy: polskie i angielskie

Projekcja zapowiada 21. krakowską edycję Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie, która odbędzie się między 19 a 22 października 2023 r.

organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
współorganizatorki/rzy: fundacja Juniper, Kino Paradox, Koło Naukowe Coolturoznawcy
współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Kraków, Ambasada Królestwa Niderlandów, Open Society Foundations
partnerzy festiwalu: Naczelna Rada Adwokacka, Rainbow, Queerowy Maj, Teatr BARAKAH
patroni medialni: OKO.press, ngo.pl

Skip to content