UWAGA! Strefa LGBT / Debata III – „LGBTIQ na prowincji”

 

Jest do trzecia debata z cyklu siedmiu, które odbywają się w ramach projektu UWAGA! Strefa LGBT. Tematy pozostałych to: sytuacja prawna osób LGBTIQ w Polsce; rodzice LGBTIQ, LGBTIQ a kościół; sztuka LGBT; drag queens; przeciwdziałanie homofobii.

Eksperci:

Magdalena Dropek – działaczka LGBT, od dekady współorganizuje krakowski Marsz Równości i Festiwal Queerowy Maj, od ośmiu lat wraz z Fundacją Równość.org.pl zajmuje się sytuacją i wzmacnianiem społeczności LGBTQIA, także w mniejszych miastach na południu Polski.

Barbara Biskup – dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika (specjalizacja w kierunku badań dotyczących płci społeczno-kulturowej), współzałożycielka Prowincji Równości, jedynej organizacji LGBT+ w województwie świętokrzyskim, współorganizatorka I Marszu Równości w Kielcach. Obecnie prowadzi spotkania integracyjne dla wolontariuszy Prowincji, warsztaty tematyczne (antydyskryminacja, WenDo – samoobrona i asertywność dla kobiet) oraz realizuje akcje społeczne (Żywa Biblioteka/Human Library, One Billion Rising – taniec przeciw przemocy, Watch Docs – prawa człowieka w filmie). W 2021 otrzymała nagrodę Miasta Kielce za całokształt swoich działań na rzecz społeczności lokalnej.

Katarzyna Zapała – z wykształcenia politolożka (Akademia Świętokrzyska), absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Public Relations (Uniwersytet Jagielloński). Od roku 2000 aktywistka i działaczka na rzecz społeczności lokalnej i praw człowieka. Inicjatorka i organizatorka wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym w tym festiwalu sportów ekstremalnych, górskich i miejskich Kadzielnia Sport Festiwal, Marszu Równości w Kielcach, strajków kobiet, czarnych protestów. W wolnej chwili oddaje się wspinaczce, wędrówkom górskim, eksploracji jaskiń czy nurkowaniu głębinowemu.

Skip to content