UWAGA! STREFA LGBT / DEBATA IV – „LGBTIQ A KOŚCIÓŁ”

 

Jest do szósta debata z cyklu siedmiu, które odbywają się w ramach projektu UWAGA! Strefa LGBT. Tematy pozostałych to: sytuacja prawna osób LGBTIQ w Polsce; rodzice LGBTIQ, LGBTIQ na prowincji, sztuka LGBT, Drag Queens; przeciwdziałanie homofobii.

Eksperci:

prof. Joanna Senyszyn – polska ekonomistka, nauczycielka akademicka, działaczka polityczna i społeczna, publicystka. Profesor nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1996–2002 dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1994–1995 rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Posłanka na Sejm IV, V, VI i IX kadencji (2001–2009, od 2019), deputowana do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2014). W latach 2005–2008 oraz 2011–2016 wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest członkinią Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i prezesem gdyńskiego oddziału tej organizacji. Przez dwie kadencje zasiadała w Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Komitecie Badań Naukowych.

Artur Barbara Kapturkiewicz – współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza, która działa na rzecz praw LGBT+ w kościołach chrześcijańskich i w społeczeństwie. Z zawodu lekarz medycyny. Osoba transpłciowa.

Prowadzenie:

Angelika Pitoń – dziennikarka krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej. Lubi oddawać głos tym, dla których nie ma miejsca w prime-time. Feministka, często widywana w kinowym fotelu. Dwukrotnie nominowana do Korony Równości przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, jest finalistką nagrody im. Zygmunta Moszkowicza przyznawanej młodym dziennikarzom.

 

Wstęp jest darmowy. Debata będzie też transmitowana w Internecie na profilu Teatru BARAKAH.

Wydarzenie odbywa się ramach projektu „Teatr BARAKAH – teatr równości”.

Skip to content