UWAGA! Strefa LGBT / Wernisaż wystawy I – „Antrum”

 

W ciemnych i niezbadanych rozpadlinach naszych wewnętrznych jaskiń i grot, do których dostępu udzielić nam może jedynie nasza własna podświadomość, kryją się bezimienne demony i potwory o nieokreślonych kształtach. Wygnane i tłumione, potomstwo barbarzyńskiego id, tak zwalczane, a jednocześnie tak silne i nieugięte wobec jarzma wszechobecnego i święcącego triumfy na powierzchni superego. Ale bestia agresji i żądzy, pełna pierwotnego głodu krwi, ryczy gdzieś w każdym z nas. Zagłębmy się w mroczne rubieże naszej psychiki i pozwólmy, by zawładnęły nami nieokiełznane nigdy instynkty.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 17 maja w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Artyści:

Jan Warlikowski (1997) – malarz, poeta, model, performer i muza krakowskich artystów takich jak No_Pic_No_Chat, Krzysztof Marchlak (I would give you my heart, Kraków, 2020), Bogusław Bachorczyk. Publikował utwory poetyckie i ilustracje w magazynach „Mlem!”, „Bezkres”. Brał udział w wystawie grupowej „Disco da parto” w krakowskiej galerii Fundacja Razem Pamoja. W swoich obrazach odwołuje się do uniwersalnych europejskich mitów, symboli i archetypów.

Ka Katharsis (Kasia Twardowska, 1987) – trans matka „House Of Katharsis”, demonstratorka sztuki, performerka, glamazonka, aktywistka walcząca o prawa środowiska LGBT+, z naciskiem na osoby transpłciowe i niebinarne. Od 2017 roku zajmuje się kreowaniem sztuki queer (Teatr Barakah, Teatr Nowy, Teatr Narodowy w Wilnie ). Współpracowała z wieloma instytucjami kultury (min. Sopocki Dom Aukcyjny, Pra Galeria, Bohema, Desa Unicom, Żywa Pracownia, Pracownia Terra Art). Absolwentka Architektury Wnętrz, studentka na Wydziale Grafiki Warsztatowej krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kuratorzy: Tomek Baran, No_Pic_No_Chat

Wydarzenie wpisuje się w inicjatywę „Maj Równości” organizowaną w dniach 01.-31.05 przez Miasto Kraków. Więcej informacji pod adresem: https://obywatelski.krakow.pl/aktualnosci/248924,2171,komunikat,maj_rownosci_-_program_wydarzen.html

Skip to content