Youth Novels

Zespół Youth Novels, składający się z wokalistki Anny Babrakowskiej i gitarzysty Emila Nowaka, jest prawdziwym fenomenem na polskiej scenie muzycznej. Ich unikalne brzmienie łączy szeroko pojętą alternatywę z akustycznymi kompozycjami i hipnotyzującymi ambientowymi dźwiękami.

Youth Novels występowali na znanych polskich festiwalach: Open’er, OFF Festival, Spring Break i Męskie Granie, a także jako support dla takich artystów jak Oh Wonder, Father John Misty, Seafret czy Hooverphonic. Ich utwory pojawiły się w popularnych serialach, „Zachowaj Spokój”(Netlifix) i „Pod Powierzchnią” (TVN).

Zespół ma na swoim koncie świetnie przyjęte EPki i single, m.in. „What If”, „Woman” (z ponad 1,5 milionem odtworzeń na Spotify) i „Skin Rework”, wyprodukowany przez Sama Thompsona (The XX, Ellie Goulding) i nagrany w znanym Air Studios, a także „Hands” stworzony we współpracy z holenderskim producentem Ferrym Corstenem (FERR). Najnowsza EPka „Blue” pokazuje niezwykłe umiejętności muzyczne zespołu, w tym elektryzujące „The Moon” z udziałem Iwony Skwarek i urzekające „Blue Rework” autorstwa Niklasa Paschburga. Youth Novels zaplanował wydanie nowego singla z gościnnym udziałem Franka Wiedemanna na 24 lutego, co zapowiada jeszcze więcej muzycznych niespodzianek od tego utalentowanego duetu.

YouTube

Spotify

Instagram

Facebook

Skip to content